Historie

Kovoobrábění Korvas - firma tří bratrů.

Začátky firmy spadají do roku 1991, kdy se prostřední z bratrů Josef rozhodl podnikat v oblasti obrábění. V tomto oboru měl maturitu a 5 let praxe.

Rodiče vlastnili dům v Domaníně, kde za pomoci celé rodiny vybudoval první dílnu. Dílna vznikla „na mlatevni“ (tak se na Slovácku říkalo průjezdu do dvora, kde se ještě v 50. letech 20. století ručně mlátilo obilí).

Josef koupil nový universální soustruh a vrtačku a začal vyrábět. Brzy přibyl první vačkový soustruh a tím bylo založeno na zaměření firmy na sériovou výrobu (statisíce kusů měsíčně).

Práce přibývalo, bylo třeba více pracovníků. První se přidal tatínek Josef st., který celý život pracoval v oboru a nejmladší z bratrů Petr s maturitou v oboru. Nakonec nejstarší bratr Jiří, absolvent strojní fakulty VUT, který se kromě práce v dílně ujal i veškerých manažerských povinností.

Dalšími zlomovými roky byl r. 2002 kdy se firma přestěhovala do nově nabytých prostor ve Bzenci (kde je do současnosti) a r.2003, kdy se koupil první numericky řízený soustruh.

Přes všeliké útrapy např. v době finanční krize r. 2008 se firma snaží maximálně uspokojovat své zákazníky kvalitní a včasnou výrobou požadovaných dílů pro různé celky.

V současné době má firma 6 zaměstnanců, 7 CNC a několik konvenčních obráběcích strojů.

Náš tým

Ing. Jiří Korvas

Společník

Josef Korvas

Společník

Petr Korvas

Společník

Ing. Jiří Korvas

společník

Josef Korvas

společník

Petr Korvas

společník